sandra kalinowska 

fotograf Warszawa, subtelne kadry

Nazywam się Sandra Kalinowska. Fotogrfię pokochałam parę lat temu. Wszystko zaczęło się od sportu (jestem z wykształcenia psychologiem sportu) i chciałam robić zdjęcia na zawodach sportowych. Trafiłam na kurs organizowany przez wykładowcę Warszawskiej Szkoły Fotografii i odkryłam że robienie zdjęć sprawia mi mnóstwo frajdy. Z aparatem niemal się nie rozstaje. Obecnie dalej szkolę się na różnych kursach fotograficznych (iwonapodlasinska.pl, cyfrowe.pl, ligtroomjestfajny) a także inwestuje w nowy sprzęt (drugie body i obiektywy). Uważam, że piękne zdjęcie pełne dynamiki, emocji można zrobić prawie każdym aparatem, jesli natomaist mogę sobie pomóc techniką to chętnie z tego skorzystam.

W fotografii lubię to, że mogę zachować emocje, które są tylko przez chwilę. Mogę Ci pokazać perspektywę z ktorej na codzień nie patrzysz. Uwielbiam tworzyć dla Was albumy i odbitki, dla mnie zdjęcia muszą być na papierze, i to wysokiej jakości papierze ! Lubię pokazywać Wasze uśmiechy, bliksość ale również te może trudniejsze emocje kiedy dziecko na sesji jest po prostu sobą i ma rożne chwile.

Na codzień jestem w Warszawie ale (poza pandemią) jeżdzę po całym kraju. Uwielbiam Włochy więc przez 3 tygodnie w roku i tam mnie złapiecie na piękną sesję w słońcu Italii. 

 

Prywatnie

Prywatnie jestem mamą. Mam synka, który uwielbia pozować. To na Nim ćwiczę szybkość migawki. Uwielbiam podróże do Włoch, styl życia „piano piano” i oczywiście włoską kuchnie.  Poza tym sport – grałam w tenisa a teraz jako psycholog pracuje z zawodnikami. Jestem wrażliwą ale wybuchową duszą. Raczej niecierpliwa, no chyba że na sesji, bo tutaj akurat mam anielską cierpliwość i często nasze sesje trwają tyle ile Ty potrzebujesz. Moje prywatne marzenie to wydłużyć dobę do jakiś 30 godzin żeby mieć więcej czasu na zdrowe gotowanie i trening. Mój sposób na odpoczynek to górska wycieczka bez wyścigów z czasem na to żeby złapać dystans do siebie i do świata.  

Praca

czyli styl i zasady

Mój cel to stworzyc subtelne kadry i pamiatke na lata dla was i dla waszych bliskich  

SPRZĘT NA JAKIM PRACUJĘ  to pełonkaltkowa lustrzanka canon V D mark IV oraz bezlustrekowiec pełnaklatka Canon R. Moje obiektywy to sigma art 35 mm 1.4, oraz canon 85 mm 1.8, canon 50 mm 1.8, canon 24 – 70 2.8 oraz canon 70-300 f 4.5 – 5.6. 

EMOCJE. Przed sesją chcę Was poznać chwilę porozmawiać, po to żeby sesji przebiegła w dobrej atmosferze bo uwierzcie mi to co widać na zdjęciach to przede wszytskim Wasze emocje i nastawienie. Dlatego priorytetem jest dla mnie Wasze dobre samopoczucie.

BEZPIECZEŃSTWO.  Wasze sesje zawsze zabezpieczam na dwóch dyskach zaraz po sesji. Od jakiegoś czasu dysponuje także drugim body, żeby na wszelki wypadek mieć dwa aparaty. Inwestuje w kursy i nowy sprzęt aby Wasze zdjęcia były jak najpiękniejsze.

AUTORSTWO. Proszę Was abyście nie przerabiali otrzymanych zdjęć filtrami, ponieważ pozostają moją wizytówką. Inne osoby oglądając moje fotografie decydują czy taka kolorystyka i styl im odpowiada.